14 czerwca o poranku uczniowie należący do drużyn Orląt i Strzelców a także do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wyruszyli w podróż do Zamościa nazywanego też „perłą renesansu”, „miastem arkad” i „Padwą północy”. Zwiedzili zamojskie Stare Miasto, które w 1992 roku zostało wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Uczniowie wraz z opiekunami odbyli spacer wzdłuż murów obronnych miasta, oglądali wystawy w Muzeum Wojskowości Arsenał, a ostatnim etapem podróży była wizyta w ZOO.

Wspólnie spędzony czas był dla nas nagrodą za cały rok ciężkiej pracy i zbiórek. Dzięki współpracy z Panem Sołtysem Sławomirem Guzkiem i Radą Sołecką mogliśmy liczyć na dofinansowanie wyjazdu, opiekę przewodnika i pyszny obiad.

Dziękujemy! Liczymy na dalszą współpracę i już myślimy o kolejnym wyjeździe.