24 czerwca 2022 roku o godzinie 8.00 cała społeczność Szkoły Podstawowej w Jasionce zgromadziła się w kosciele parafialnym, aby od udziału we mszy świętej rozpocząć ostatni dzień w szkole w tym roku szkolnym. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły, gdzie głos zabrała Pani Dyrektor Nina Kitlińska, która powitała serdecznie wszystkich obecnych na uroczystej akademi z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Pani dyrektor odczytała również wszystkich wyróżnionych w nauce uczniów z klas 4-8 i podziękowała za pracę we wszystkich działających w szkole organizacjach, zarówno uczniom, jak również sprawującym nad nimi pieczę nauczycielom. Była to również okazja, aby wręczyć Filipowi Bielendzie zaświadczenie o zdobyciu tytułu finalisty konkursu kuratoryjnego z języka niemieckiego. Podczas akademii pożegnaliśmy panią Lucynę Skibę, która po 40 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Na zakończenie uczniowie klas 4a i 4b wystąpili w krótkim programie artystycznym, który był okazją do przypomnienia sobie najważniejszych zasad bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

Po odebraniu z rąk wychowawców świadectw szkolnych wszyscy, uczniowie rozeszli się do domów na zasłużony wakacyjny odpoczynek.