Miło nam poinformować, że klasa 5b zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie "Klimatyczny zakątek". Za swoje działania na rzecz klimatu - założenie łąki kwietnej, nagranie filmu reklamujacego jej zalety dla środowiska, stworzenie systemu małej retencji i ogrodzenie "Klimatycznego Zakątka" uczniowie zdobyli 1000 zł. W pracach uczniom pomagali rodzice oraz nauczyciele: p. Justyna Haligowska, p. Marta Kulig i Pan Piotr Kulig.

Nowa łąka kwietna znajduje sie przy Sadzie Świętego Franciszka. Dodatkowo powstało przy niej poidełko dla ptaków i brzozowa ławeczka. Zakupiony został też 360 l zbiornik na deszczówkę, który na wiosnę zamontowany zostanie przy rynnie przy głównym wejściu do szkoły i stanowić będzie wizytówkę naszej proekologicznmej placówki.