Obraz znaleziony dla: dzień wolontariatu    5 grudnia na całym świecie wolontariusze obchodzą swoje święto. W tym roku tego dnia grupa uczennic z klasy 8 - Martynka O., czyli przewodnicząca naszego Klubu Wolontariusza, Hania, Tosia, Ola R i Ola P. i Julia M. wzięły udział w Wirtualnym Festiwalu "Włącz wolontariat" zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach tego wydarzenia dziewczyny musiały przez cały dzień wykonać kilka zadań, a efektami swej pracy podzielić się z uczestnikami festiwalu z całej Polski. Była to okazja do zastanowienia się, w jakim aspekcie jeszcze można pomagać innym w najbliższym otoczeniu, na co mamy wpływ i co chcemy osiągnąć, aby świat stawał sie lepszy.

Jakie to były zadania, jak również przemyślenia wszystkich zespołów festiwalowych można przeczytać (a także posłuchać) na specjalnie na to święto przygotowanym Padlecie. Myślę, że i nasz klub znajdzie tam garść inspiracji do działania.

Link do padletu

A w szkole tradycyjnie od 5 grudnia zaczęliśmy Tydzień Wolontariatu - w tym czasie można pomóc chorym dzieciaczkom kupując ozdobę na kiermaszu Szkolnego Klubu Wolontariusza, bądź przynosząc artykuły na nasze szkolne zbiórki #Razem na Świeta. Mozna też przygotować ozdoby na kiermasz organizowany za tydzień przez rodziców.

Pamietajmy, każdy może pomagać, wystarczą tylko dobre chęci :)