Obraz znaleziony dla: Czapka Mikołaja Grafika  We wtorek, 6 grudnia br., uczniowie klas I–III, w ramach upominku mikołajkowego od rodziców wyjechali do Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie, na musical dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek” przygotowany przez aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa.
   Historię Czerwonego Kapturka na wylot znają dzieci i dorośli. Mała dziewczynka wyposażona w koszyczek z lekarstwami i smakołykami idzie odwiedzić chorą babcię. Na swojej drodze napotyka wilka, który najpierw zdobywa jej zaufanie, a potem bez skrupułów pożera i ją, i babcię. Szczęśliwie wszystko dobrze się kończy.
Zaproponowana przez Teatr Nowoczesny z Krakowa wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci, który był świetną okazją do zabawy dla dzieci i ich opiekunów. Spektakl z wielką starannością realizuje cele edukacyjne przeznaczone dla młodego widza. Poprzez piosenki oraz dialogi w pośredni sposób dzieci uczą się, jak rozwiązywać konfliktowe sytuacje, nawiązywać wartościowe przyjaźnie, być asertywnym i odważnym. Barwne kostiumy, ruchoma scenografia oraz efekty świetlne idealnie tworzą magiczny klimat przedstawienia. Dzieci przez cały czas mają wrażenie, że towarzyszą bohaterce w czasie jej przygód, niejednokrotnie ratując ją z opresji. Baśniową atmosferę spektaklu dopełniają maski sceniczne, piękne kostiumy oraz lalki.
     Po powrocie do szkoły na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował ich upominkami.
     Ten dzień długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci.