bravo
     W czwartkowy, słoneczny dzień, 16 listopada 2023 roku, w Urban Labie, w Rzeszowie odbyła się gala wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie "Jesienią góry są najszczersze". Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe od 1 klasy szkoły podstawowej aż do szkoły średniej. Prace można było zgłaszać w 3 dziedzinach - praca plastyczna, fotografia i piosenka bieszczadzka. Zespół Szkół w Jasionce reprezentowali między innymi uczniowie: Julia Drzał, Julia Ślęzak, Zofia Zając, Michał Budzowski z klasy 6 b oraz Sabriela Ślęzak z klasy 7 b, którzy namalowali piękne prace pod kierunkiem nauczyciela plastyki Elżbiety Orłoś. Organizatorem 7. edycji konkursu rozwijającego wyobraźnię i twórcze umiejętności uczniów, inspirowane pięknem bieszczadzkiej przyrody była Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Wojewody Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. W tym roku zgłoszono aż 3 tysiące prac - to zdecydowanie rekord. Podczas uroczystości, oprócz wręczenia nagród, mogliśmy podziwiać na wystawie zwycięskie prace fotograficzne, plastyczne oraz posłuchać na żywo laureatów, którzy zaśpiewali piosenki o Bieszczadach.
     Z naszej szkoły laureatką w kategorii praca plastyczna została uczennica klasy 6 b – Zofia Zając, która zdobyła wyróżnienie.

Ogromnie się cieszymy, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.