🇵🇱     Święto Konstytucji 3 Maja jest obchodzone, aby uczcić uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji obywatelskiej z 1791 roku.
     W dniu 7 maja odbyła się w naszym Zespole Szkół uroczysta akademia, podczas której cała społeczność szkolna miała niewątpliwą przyjemność podziwiać występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaków. Uroczystość krótkim okolicznościowym przemówieniem rozpoczęła Pani Dyrektor. Następnie obejrzeliśmy m. in. pięknego Poloneza w wykonaniu najstarszych grup, taniec z flagami, wysłuchaliśmy  "Majowej jutrzenki", a wierszyki w wykonaniu dzieci z wszystkich grup pomogły nam lepiej zrozumieć znaczenie tego ważnego dokumentu dla historii Polski.
🇵🇱    Święto Konstytucji 3 Maja ma na celu kształtowanie poczucia dumy z historii i tradycji narodowej oraz rozwijanie patriotyzmu wśród młodego pokolenia. Dzisiaj każdy z nas poczuł się dumnym Polakiem. 🤍❤️