Pszczoła, Kreskówka, Błąkać Się, Miód

     27 maja nasi pierwszoklasiści gościli podczas zajęć Pana Sylwestra- tatę Emilki z klasy 1a, który prowadzi własną pasiekę. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wielu cennych i ciekawych informacji o życiu pszczół. Pan pszczelarz opowiedział o ich zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu, a także jak pożytek który przynoszą do ula zamienia się w miód. Dzieci miały również okazję zobaczyć prawdziwe pszczoły w szklanym ulu, ramki z miodem, narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy pszczelarza, a także propolis i pyłki kwiatów. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca odpowiedzialnego pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Poznaliśmy bliżej zwyczaje i funkcje pszczół. Największą atrakcją była możliwość zajrzenia do wnętrza ula oraz obejrzenia z bliska plastra miodu, który miał niezwykle aromatyczny zapach. Dzieci mogły również zobaczyć strój pszczelarza, a nawet go założyć. Zauważyliśmy, że praca naszego gościa to jego pasja, a wszystko co robi dla pszczół jest pełne uznania.

Serdecznie dziękujemy Panu Sylwestrowi za miłą wizytę i poświęcony czas.