wycieczka

W dniach 23,24 maja b.r. uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Pierwszego dnia wyjechaliśmy wyciągiem na Szymoszkową, następnie przeszliśmy na Gubałówkę, po czym wagonikiem zjechaliśmy w dół. Kolejnym punktem był Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie poznaliśmy jego historię. Obejrzeliśmy bramę cmentarną zaprojektowaną przez S. Witkiewicza, a także nagrobki, które są niepowtarzalnymi dziełami sztuki. Znajdują się tam mogiły m. in. K. Makuszyńskiego, K. Przerwy-Tetmajera, S. Wyspiańskiego, a także groby słynnych rodów góralskich.Kolejnym punktem były Krupówki, po których spacerowaliśmy i kupowaliśmy pamiątki.

Drugiego dnia wybraliśmy się na Rusinową Polanę. W blaskach słońca podziwialiśmy piękne widoki i wspaniałą tatrzańską przyrodę. W drodze powrotnej obejrzeliśmy przełom Dunajca- zjawisko, gdzie w terenie górzystym rzeka przez pewien moment płynie w odwrotnym kierunku do morza i zawraca.

Wycieczka nasza była interesująca, podczas niej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, które na długo zapamiętamy.