Pszczoła, Kreskówka, Błąkać Się, Miód
     Uczniowie kl. 5a mieli ostatnio możliwość poznać rolę i znaczenie pszczół w życiu człowieka oraz otaczającej przyrody. Stało sie tak z dzięki rodzicowi uczennicy naszej szkoły – Panu Sylwestrowi.
Pan Sylwester jest pszczelarzem i prowadzi własną pasiekę. Uczniowie usłyszeli wiele cennych informacji o życiu pszczół, mogli zobaczyć prawdziwie pszczoły w szklanym ulu, ramki z miodem, poczuć zapach pyłku kwiatowego przyniesionego przez pszczoły. Uzyskali również cenne wskazówki o prozdrowotnym znaczeniu różnych rodzajów miodu oraz wytwarzanego przez pszczoły propolisu.
Zajęcia z panem Sylwestrem były bardzo ciekawe i wzbogaciły wiedzę uczniów na temat tych, jakże cennych dla człowieka i bioróżnorodności środowiska, owadów. Uczestnicy spotkania mogli również wiele dowiedzieć się o codziennej pracy pszczelarza.
Serdecznie dziękujemy Panu Sylwestrowi za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.