W piękną, słoneczną sobotę 8 czerwca odbył się długo wyczekiwany przez całą społeczność szkolną Piknik Rodzinny.

Uroczystość rozpoczęła się od słów powitania, które Pani Dyrektor skierowała ze sceny do wszystkich zebranych oraz podziękowań dla Pań z prezydium Rady Rodziców za podjęcie się tego wydarzenia. W imieniu Rady Rodziców głos zabrała Pani Karolina Bieńko, która podkreśliła, że nie doszłoby to niego, gdyby nie współpraca z dyrekcją i zaangażowanie rodziców, w myśl zasady: "Razem możemy więcej!" 

Następnie scenę przejęli najmłodsi członkowie społeczności szkolnej - Mali Ekolodzy, Tygryski i Mali Odkrywcy, którzy zaprezentowali sie w krótkim programie artystycznym - piosenki, tańce i przedstawienie w ramach realizacji programu "Zdrowo jemy, wiecej wiemy" bardzo podobały się zebranym widzom. Na zakończenie tej części pikniku zaprezentowali się również mali tancerze ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Show Dance.

Wśród zaproszonych gości na pikniku zjawili się: Pan Wójt Gminy Trzebownisko - dr Sławomir Porada, który częstował zgromadzonych cukierkami, Panowie Radni - Pan Jacek Szostek i Pan Mariusz Pustelak. 

Na pikniku było wiele atrakcji i kazdy mógł znaleźć cos dla siebie. Były kolorowe dmuchańce, zabawy z animatorem, warkoczyki, tatuaże, zajęcia z Edukido, szkołami językowymi - Progres i Manhattan, warsztaty florystyczne z Zespołu Szkół Agroprzedsiebiorczosci w Rzeszowie, pokazy OSP z Jasionki i Tajeciny, bryczka, pokaz starych samochodów, stanowiska żołnierzy z Brygady Radiotechnicznej, strzelców z Organizacji Społeczno - Wychowawczej "Strzelec", Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów oraz Centrum Medycznego Medyk z pierwszą pomocą przedmedyczną i poradami dietetyka.

Jak na każdym pikniku i u nas była strefa gastronomiczna: lody, popkorn, zapiekanki, kiełbaski, proziaki i pyszne ciasta, zimne lemoniady i kawa mrożona - każdy mógł znaleźć cos dla siebie. A wszystko to przygotowane zostało przez Panie z kuchni, Rodziców, OSP Jasionka i Tajęcina, Zespół Szkół Gastronomicznych z Rzeszowa i KGW nr 2 z Jasionki. 

Dodatkowo na pikniku każdy mógł wziąć udział w akcji "Kup sobie prezent" oraz w kiermaszu książek i bajek.

 Wszyscy bardzo dobrze sie bawili i już oczekują powtórki za rok :)