"Tu, w tym mieście, w Wadowicach wszystko się zaczęło..."
św. Jan Paweł II

 Autobus, Kreskówka, Przyśpieszenie     W środę, 19 czerwca uczniowie z klas IV - VI uczestniczyli w wyjeździe do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej - miejsc bliskich sercu Patrona naszej szkoły. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Kalwarii - Zebrzydowskiej, do którego Karol Wojtyła już jako mały chłopiec pielgrzymował wraz ojcem. Następnie udaliśmy się rodzinnego miasta Papieża. Tam mieliśmy okazję zobaczyć kościół, w którym nasz Patron przyjął chrzest święty. Uwagę naszą zwrócił znajdujący się na bocznej ścianie bazyliki zegar słoneczny, na którym widnieje napis: "Czas ucieka, wieczność czeka".
     Jednakże najważniejszym punktem naszej wyprawy była wizyta w Muzeum Domu Rodzinnego Ojca św. Jana Pawła II. To wspaniałe, uatrakcyjnione multimediami miejsce wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Tu, przechodząc przez poszczególne pomieszczenia, poznaliśmy życie Papieża Polaka - od kołyski po śmierć.
Pobyt w Wadowicach nie mógł obyć się bez skosztowania pysznej kremówki papieskiej!