SATELITARNA LEKCJA KLIMATU
19 i 20 września 2012 roku w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN) odbyły sie warsztaty dla nauczycieli biorących udział w międzynarodowym programie GLOBE (Global Learning and Observation to Benefit the Environment), realizowanym w Polsce przez Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa.
Wśród nich byli nauczyciele Zespołu Szkół w Jasionce realizujący program GLOBE: Krystyna Łania i Marta Wyskiel (na zdjęciu).

Celem warsztatów było wprowadzenie nauczycieli w zagadnienia satelitarnych badań klimatu Ziemi. Wiedza ta jest niezbędna do realizacji jednego z projektów GLOBE - "Satelitarnej lekcji klimatu". Projekt ten zakłada opracowanie przez nauczycieli scenariuszy lekcji dotyczących zagadnień klimatologi, a wykorzystujących satelitarne obserwacjie jako zasadnicze źródło informacji o środowisku atmosferycznym. Tym samym uczniowie zapoznają się z najnowocześniejszymi technikami w badaniach Ziemi, jednocześnie poznając podstawy klimatologii. Scenariusze zostaną opracowane dla uczniów szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Po zakończeniu projektu dostęp do scenariuszy będzie miał każdy uczeń i nauczyciel w Polsce.

Podane informacje pochodzą ze strony:
http://zoz.cbk.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=74%3Asatelitarna-lekcja-klimatu&catid=3%3Adziaalno&Itemid=16&lang=pl