UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

W poniedziałek 2 września 2013 roku społeczność Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jasionce uroczyście zainaugurowała rok szkolny 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Jasionce, której przewodniczył ks. proboszcz Michał Leśniara, natomiast okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Wincenty Kolbusz. Po kościelnej uroczystości, w której wzięli udział dyrekcja szkoły, uczniowie, rodzice, nauczyciele i wychowawcy, zebrani udali się za Pocztem Sztandarowym i Drużyna Strzelców na salę gimnastyczną, gdzie Pani Dyrektor Nina Kitlińska w oficjalnym przemówieniu serdecznie wszystkich powitała, złożyła życzenia oraz podkreśliła edukacyjną, opiekuńczą i wychowawczą rolę szkoły. Szczególnie ciepło zaprosiła w szeregi społeczności szkolnej pierwszoklasistów.  Uroczystość zakończyła krótka część artystyczna. Następnie uczniowie wszystkich klas udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami, którzy przedstawili im plan zajęć na najbliższy tydzień oraz omówili sprawy organizacyjne. Nie obyło się bez  wspomnień oraz pełnych humoru rozmów towarzskich w wakacyjnej jeszcze atmosferze, bo już jutro, tak na serio, pełną parą: "Witaj szkoło!"