Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej i gimnazjum odbyły się już po raz drugi w ramach akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorządy mają głos!". 

Przygotowania rozpoczęliśmy od powołania Szkolnej Komisji Wyborczej w składzie: Ewa Barczak, Gabriela Machalska, Dominika Szostek, Sebastian Pustelak, Mateusz Rybiński oraz Patrycja Marszał. Opiekun Samorządu Uczniowskiego zapoznał członków Komisji z ich obowiązkami, wynikającymi z pełnionej funkcji oraz powołał jej przewodniczącego. Przewodniczącą zostałaPatrycja Marszał, która następnie poinformowała samorządy klasowe o zasadach zgłaszania kandydatów.  

W gimnazjum sztaby wyborcze zgłosiły w regulaminowym terminie trzy kandydatki. Były to: Magdalena Ożóg,  Agnieszka Krzyśko i Aleksandra Kot. Podobnie było w szkole podstawowej, gdzie Katarzyna Tęczar, Bartłomiej Woś i Paulina Starzec przedstawili listy z wymaganą ilością głosów poparcia, które zostały skrupulatnie sprawdzone przez Komisję Wyborczą. W ramach kampanii wyborczej pojawiły się  plakaty nawołujące do głosowania na  poszczególnych kandydatów. Sztab wyborczy Magdaleny Ożóg rozdawał też plakietki nawołujące do głosowania na ich kandydatkę. 

25 września odbyły się w pełni demokratyczne, tajne i powszechne wybory. Oto wyniki: 

SZKOŁA PODSTAWOWA:
1.     Bartłomiej Woś
2.     Paulina Starzec
3.     Katarzyna Tęczar 

GIMNAZJUM:
1.     Magdalena Ożóg
2.     Aleksandra Kot
3.     Agnieszka Krzyśko 

Gratulujemy i czekamy na realizację obietnic i programów wyborczych!