18 maja to dzień urodzin Świętego Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły. Święty Jan Paweł II, nasz kochany Ojciec Święty był niezwykłym człowiekiem, który zmienił losy wielu ludzi, a nawet narodów. Święty Jan Paweł II kochał dzieci i był ich przyjacielem, dostrzegał ich radości i troski, rozmawiał i błogosławił.

Jan Paweł II – właściwie Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920r. w Wadowicach. W dzieciństwie chętnie uprawiał sport, często grał w piłkę nożną, jeździł na nartach, lubił też wędrówki po górach. Już w tamtym okresie przyszłego papieża cechowała silna wiara, w kościele parafialnym z oddaniem pełnił funkcję ministranta. Naukę rozpoczął w gimnazjum w Wadowicach, w 1938 roku rozpoczął studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a cztery lata później postanowił studiować teologię. W wieku 26 lat otrzymał święcenia kapłańskie, w 1958 roku został biskupem, a następnie arcybiskupem i kardynałem.

W 1978 roku Karola Wojtyłę wybrano na Papieża. Polak przyjął imię Jana Pawła II, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat i był jednym z najdłuższych w historii. W naszej pamięci i naszych sercach na zawsze pozostanie wzorem chrześcijańskiej miłości i wiary w drugiego człowieka ponad wszelkimi różnicami kulturowymi i ideologicznymi.

„Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali” – to maksyma Patrona naszej szkoły, która jest naszym drogowskazem. Wartości, jakie Ojciec Święty przekazywał wszystkim Polakom staramy się i dziś realizować na różnych płaszczyznach naszego życia.

jp2