Z inicjatywy Pani Dyrektor Niny Kitlińskiej w dniu 18 maja uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzić Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. W rolę przewodnika po tym miejscu wcielił się Pan Waldemar Szumny - zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz Radny Miasta Rzeszowa. O pracy w Zarządzie Województwa Podkarpackiego opowiedziała nam w pełen pasji sposób Pani Wicemarszałek – Anna Huk. Na zakończenie spotkania Pani Marszałek zaprosiła uczniów do swojego gabinetu, gdzie wręczyła każdemu przewodnik „Góry bez granic”. Następnie spotkaliśmy się z Wiceprzewodniczacym Sejmiku Wojewódzkiego – Panem Jerzym Cyprysiem, który w sali obrad przekazał kilka informacji i ciekawostek na temat działalności Sejmiku. Uczniowie mieli możliwość zasiąć w fotelach Prezydium Sejmiku, Zarządu oraz Radnych.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Zwiedziliśmy ciekawą wystawę poświęconą Marii Konopnickiej, obejrzeliśmy prezentację o starodrukach i kilka takich egzemplarzy, które znajduję się w zbiorach biblioteki i zobaczyliśmy, jak pracuje się w magazynie książek: wysłaliśmy kilka pozycji na górę do czytelni, odszukaliśmy kilka książek mając wydrukowany rewers poszukiwanego utworu oraz moglismy samodzielnie przesunąć ciężki biblioteczny regał pełen książek kręcąc tylko małym kołowrotkiem.

Na zakończenie udaliśmy się zgodnie z planem do Rzeszowskich Piwnic, gdzie w interaktywny sposób poznaliśmy historię miasta. Niedawno udostępniona do zwiedzania trasa zaskoczyła wszystkich skrywanymi pod ziemią atrakcjami.

Korzystając z pięknej pogody zahaczyliśmy również o Park Jedności Polonii z Macieżą oraz Ogrody Bernardyńskie.

Zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Justyna Haligowska, Małgorzata Techman