Udało się! Dzięki długofalowym staraniom naszej pani Dyrektor uczniowie klas VII i VIII mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach terapeutycznych, zorganizowanych w ramach programu profilaktycznego "Archipelag Skarbów", mającego na celu zapobieganie różnym zachowaniom ryzykownym i problemom młodzieży. W dniach 14-15 grudnia nasi uczniowie zamienili się w poszukiwaczy życiowych SKARBÓW: miłości, przyjaźni, szczęścia i realizacji własnych pasji i marzeń.

Tematy poruszane przez trenerów podczas mityngów dotyczyły wywierania wpływów rówieśniczych, zachowań ryzykownych, relacji na płaszczyźnie dziewczyna-chłopak i były realizowane poprzez wykłady ilustrowane prezentacjami, burzę mózgów oraz scenki dramowe. Uczestnicy zadań z zaangażowaniem odgrywali swoje role i byli nagradzani gromkimi brawami oraz drobnymi upominkami.
Warto nadmienić, że odbiorcami projektu byli również nauczyciele oraz rodzice, dla których zorganizowano osobne warsztaty, ukierunkowane na budowanie lepszej komunikacji z nastolatkami.