Projektor  Klasa 5b uczestniczyła w poniedziałek 19 grudnia w projekcie Warsztaty z Projektorem, który powstał, aby stworzyć dzieciom warunki do samodzielnego zrozumienia wyzwań współczesnego świata. PROJEKTOR jest ogólnopolskim programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

W ramach zajęć prowadzonych przez studentki - wolontariuszki poruszone były tematy aktywności obywatelskiej i szczęścia osobistego. Pracując w małych grupach uczniowie mieli okazję zmierzyć się z konkretnym problemem - samotnością i wspólnie szukali rozwiązań, które mogą ją wyeliminować z życia każdego człowieka. Rozwijali przy tym myślenie krytyczne, kreatywność, a podczas prezentacji efektów swojej pracy doskonalili wystąpienia publiczne, co nie zawsze jest prostą sprawą. Na warsztatach było więc aktywnie i ciekawie, a uczniowie wzmocnili w sobie poczucie własnej sprawczości. Mamy nadzieję, że to zaowocuje w przyszłości.