Życzenia Wielkanocne
Zajęcia z ratownikiem medycznym
- 11
Dnia 16.04 w naszej szkole odbyły się zajęcia z udziałem wyjątkowego gościa. Pan Mieszko Midur ( ResQ Pro z Jasionki) zapoznał uczniów klas: 1a, 1b, 3a i 3b z zawodem Ratownika Medycznego.
Podczas zajęć dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Mieszko miał ze sobą niezbędny sprzęt, dzięki któremu - uczniowie sami mogli spróbować swoich sił podczas resuscytacji.
Dzieci pracowały bardzo chętnie, wykazując się ogromnym skupieniem i zaangażowaniem. Dzięki temu zdobyły i udoskonaliły umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Nasz gość był pod wrażeniem co do kompetencji naszych uczniów.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za tę ważną lekcję, ogrom wiedzy oraz pozytywną energię, którą Pan zarażał
Wielkanocne przygotowania uczniów klas 1-3
- 12
Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w naszej szkole trwają już od dłuższego czasu. Uczniowie z klas 1-3 aktywnie angażują się w wykonywanie plastyczno-technicznych prac i dekoracji. Efekty ich działań można podziwiać w salach i na szkolnych korytarzach. Zasiane owsy i przygotowane własnoręcznie stroiki będą stanowiły ozdobę wielkanocnych stołów w domach rodzinnych. Pamiętaliśmy również o tradycyjnych świątecznych kartkach, które w ramach wymiany pocztówkowej zostały wysłane do zaprzyjaźnionej placówki.
Nasi mali artyści w wykonywanie prac włożyli dużo staranności, cierpliwości i pomysłowości. Każda klasa oprócz przygotowania ozdób, zapoznała się z tradycją i zwyczajami związanymi z Wielkanocą.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy już na ten wyjątkowy świąteczny czas.
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Palma Wielkanocna"
Niezmiernie miło nam poinformować o sukcesie uczennicy naszej szkoły w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Palma Wielkanocna" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27 w Rzeszowie.
Pierwsze miejsce zdobyła Maja Altuccini z klasy III a. Uczennica wykazała się dużym talentem, kreatywnością i starannością, za co została doceniona przez komisję konkursową. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 11.04.2025r. w budynku Szkoły Podstawowej nr 27 w Rzeszowie.
Serdecznie gratulujemy Mai tak wysokiego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów!
Szkolny konkurs dla uczniów klas 1-3 pt. "Kapelusz Pani Wiosny"
- 37
15 kwietnia w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród za udział w pełnym radości i kreatywności konkursie plastyczno-technicznym „Kapelusz Pani Wiosny”. Uczestnicy z klas I-III przygotowali na konkurs 43 kapelusze.
Wszystkie dzieci włożyły ogrom pracy i serca w swoje projekty, tworząc kapelusze pełne wiosennego uroku. Każda praca była wyjątkowa – kapelusze zdobiły kwiaty, motyle, ptaki, listki oraz inne elementy przywodzące na myśl budzącą się do życia przyrodę. Nie zabrakło także oryginalnych pomysłów i nietypowych materiałów! Wszystkie kapelusze były niezwykle piękne i starannie wykonane, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem i upominkiem jako wyraz uznania za ich twórczy wysiłek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie i stworzenie tak pięknych dzieł sztuki! Dzięki Wam wiosna zawitała do naszej szkoły w pełnej krasie. Nie możemy się doczekać kolejnych kreatywnych wyzwań!
Gminny Konkurs z Języka Angielskiego
W dniu 15.04.2025 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IX edycji Gminnego Konkursu Języka Angielskiego "MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT" w Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Zaczerniu Naszą placówkę reprezentowali: Zuzanna Pustelak (3b), Piotr Kobos (5b) i Jakub Onoszko (7b).
Trzymam kciuki za uczestników!
Akcja ,, Zainwestuj w Ziemię,
- 3
Akcja ,,Zainwestuj w Ziemię,, nabiera rozpędu. Uczniowie bardzo aktywnie angażują się w sadzenie roślin i upiększanie naszego szkolnego ogrodu.
Dziękujemy za wszystkie przyniesione rośliny i prosimy o przyłączenie się do akcji wszystkie chętne osoby.
Powiatowe Igrzyska Dzieci
- 4
W piątek 11 kwietnia w Dynowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych. Pomimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasze dwie drużyny dziewcząt i chłopców z klas 5 i 6 zaliczyły bardzo dobry występ
Drużyna dziewcząt w składzie: Dominika Chorzępa, Martyna Olech, Elena Olech, Karolina Kowalska,Julita Porada, Izabela Musiał, Nina Piotrowska zajęła II miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej Elena Olech zajeła I miejsce a jej siostra Martyna II miejsce.
Drużyna chłopców w w składzie: Jakub Ozimek, Jakub Maczuga, Julian Kaczmarek, Dawid Kula, Sebastian Pokrzywa, Oskar Szymański, Fabian Pokrzywa, Adam Janik również zajęli II miejsce.
Dzięki dobremu występowi obie drużyny awansowały do wyższego szczebla - zawodów rejonowych które odbyły się 14 kwietnia w Kolbuszowej.
Nasi młodzi sportowcy pokazali wielką wolę walki i pokonali wszystkich rywali zdobywając I miejsce w swoich kategoriach
Siostry Elena i Martyna Olech zdobyły indywidualnie II i III miejsce
Czekamy na kolejny dobry występ naszych uczniów w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 24 kwietnia
Gminny Konkurs Plastyczny „PISANKA I PALMA WIELKANOCNA”
Niezmiernie miło nam poinformować o sukcesie uczennic naszej szkoły w Gminnym Konkursie Plastycznym „Pisanka i palma wielkanocna” organizowanym przez Zespół Szkół w Wólce Podleśnej.
W kategorii Palma wielkanocna klasy I-III Szkoły Podstawowej PIERWSZĄ NAGRODĘ zdobyły:
-Gabriela Kania kl. IIc
- Aleksandra Bieńko kl. Ic
Dziewczynki stworzyły piękne i wyjątkowe palmy, ozdobione kolorowymi kwiatami, bibułą i gałązkami z zastosowaniem materiałów ekologicznych. Wykazały się dużym talentem i starannością, za co zostały docenione przez komisję konkursową .Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 12.04.2025r. w ZEN.COM EXPO.
Serdecznie gratulujemy Gabrysi i Oli tak wysokiego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu swoich artystycznych talentów!
Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Nakręć się na Środowisko”
- 3
W dniu 11.04.2025r. odbył się w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Rzeszowie Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Nakręć się na Środowisko”. Podczas trwania konkursu uczniowie rozwiązywali test wiedzy ekologicznej, wysłuchali wykładu o adaptacyjnym zarządzaniu lasami w dobie zmian klimatycznych oraz wykonali ozdoby świąteczne na zajęciach kreatywnej ekologii.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie z kl.8a : Mateusz Kloc, Maria Kopacka i Kamila Wiśniewska.
Miło nam poinformować, że Maria Kopacka zajęła III miejsce w tym konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Warsztaty w ramach doradztwa zawodowego
- 5
W piątek 11 kwietnia uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach prowadzonych w ramach doradztwa zawodowego. Pan Łukasz Kania, tata Gabrysi pracujący w firmie Pratt & Whitney Rzeszów inspirująco przedstawił uczestnikom tematykę lotnictwa, stosując wiele ciekawych rekwizytów.
Firma Pratt & Whitney Rzeszów jest światowej klasy producentem silników lotniczych do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych na świecie. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, co sprawia, że samoloty latają oraz jak wyglądają i działają silniki, które je napędzają. Każdy mógł również z bliska obejrzeć różne modele samolotów i silników. Ogromną radość uczniom sprawiły zabawy i gry o tematyce lotniczej. Ugruntowaniem zdobytej wiedzy było obejrzenie krótkich filmików edukacyjnych.
Praca związana z lotnictwem i wytwarzaniem sprzętu lotniczego jest bardzo odpowiedzialna, dlatego ważne jest edukowanie dzieci w tym zakresie od najmłodszych lat. Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi Kania za zorganizowanie i przeprowadzenie tak wartościowych warsztatów.
Powiatowy Konkurs Geograficzny
W dniu 09.04.2025r. w Zespole Szkół w Strażowie odbył się XI Powiatowy Konkurs Geograficzny. Dotyczył on znajomości geografii państw europejskich ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy Północnej . W konkursie, który miał formułę zespołową uczestniczyli uczniowie z 9 szkół z terenu powiatu rzeszowskiego. Każda grupa odpowiadała na pytania i podobnie jak w teleturniejach, miała do dyspozycji 3 szanse, które traciła podczas udzielenia złej odpowiedzi. Nad niektórymi z pytań trzeba się było nieźle nagłowić.
Naszą szkołę reprezentowali :Jakub Onoszko z kl.7b, Hubert Kwaśny z kl.6a i Zuzanna Gryga z k.6b.
Uczniowie wykazali się dużym poziomem wiedzy z geografii i historii państw europejskich. Mimo ,że nie udało się zdobyć miejsc na podium to zespół naszej szkoły otrzymał pochwały ze strony jury za ich zasób wiedzy geograficznej oraz zaciętą rywalizację. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej- etap gminny
- 10
10 kwietnia w Tajęcinie odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Turniej sprawdza nie tylko wiedzę, ale i praktyczne umiejętności – uczestnicy muszą poradzić sobie m.in. z udzielaniem pierwszej pomocy, podstawami gaszenia pożarów, a także wykazać się znajomością zagadnień z chemii, fizyki, ekologii, historii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Liczy się też umiejętność zachowania zimnej krwi w trudnych sytuacjach i dobra znajomość sprzętu strażackiego.
I miejsce w grupie drugiej zdobyła Nadia Kasiak, która awansowała do etapu powiatowego!
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!
W turnieju udział wzięli: Hanna Trędowicz, Nina Duda, Maksymilian Łyżeń, Maria Kopacka i Kacper Jurek
Również uczniowie naszej szkoły: Igor Leżoń, Fabian Kądziela i Nadia Leżoń (III miejsce w pierwszej grupie) reprezentowali jednostkę Ochotnicza Straż Pożarna w Tajęcinie
Opiekunowie:
Mariusz Pustelak Ochotnicza Straż Pożarna w Jasionce
Paweł Wiktor i Anna Golik
Przygotowania do Międzynarodowego Dnia Ziemi
Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia i jest okazją do promowania ekologii i ochrony środowiska Hasło przewodnie tegorocznej inicjatywy to ,, Zainwestuj w naszą Planetę".
Nasza szkoła zaczyna już w tym tygodniu przygotowywać się do tego wydarzenia. Wraz z Centrum Ogrodnicze Agrico, Zielone Kąty- Szkółka Roślin Ozdobnych oraz Gospodarstwo ogrodnicze Andrzej Bielenda od których otrzymaliśmy sadzonki Bratków, upiększyliśmy nasze szkolne podwórko. Uczniowie w ramach zajęć przyrodniczych posadzili kwiaty, które przywołują wiosenny nastrój.
Ale to nie koniec naszych działań, dopiero się rozkręcamy!
I Gminny Konkurs Pięknego Czytania
- 4
3 kwietnia 2024 r. w naszej szkole, odbyła się I edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas II i III szkół podstawowych. Konkurs, który zgromadził uczniów z całej gminy, miał na celu nie tylko promowanie pięknego czytania, ale również rozwijanie zamiłowania do literatury oraz pogłębianie kompetencji językowych najmłodszych.
Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z klas II i III, reprezentujących swoje szkoły. Każdy z uczestników prezentował wybrany fragment literatury dziecięcej z serii książek Waldemara Cichonia Cukierku, Ty łobuzie, Gdzie jesteś, Cukierku?, Jak się masz, Cukierku?, Popraw się, Cukierku!, Nie martw się, Cukierku!. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i precyzją czytały przygotowane teksty, starając się zachować płynność, intonację oraz właściwy wyraz emocjonalny, który jest kluczowy w pięknym czytaniu. Publiczność miała okazję obserwować niesamowitą różnorodność interpretacji, co dodatkowo wzbogaciło doświadczenie odbiorców.
Jury, w skład którego weszli: p. Dorota Gnyp, p. Justyna Polanowska oraz p. Ksenia Włodarczyk, oceniało uczestników według kilku kryteriów: płynność i tempo czytania, poprawność językową, interpretację oraz sposób wyrażania emocji. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności przed szerszą publicznością, co było nie lada wyzwaniem, ale także cennym doświadczeniem. Po intensywnych obradach jury wyłoniło laureatów.
I Gminny Konkurs Pięknego Czytania okazał się sukcesem organizacyjnym i edukacyjnym, integrującym lokalną społeczność wokół wartości czytelnictwa. Organizatorzy p. Joanna Wójcik, p. Dorota Gnyp oraz p. Elżbieta Orłoś wyraziły nadzieję, że tradycja konkursu będzie kontynuowana. Dla uczniów była to nie tylko rywalizacja, ale także inspiracja do dalszego zgłębiania literatury oraz rozwijania własnych talentów.
Wyniki I edycji Gminnego Konkursu Czytelniczego:
W kategorii klas II:
1 miejsce - Maja Stolarska
2 miejsce - Jakub Prucnal
3 miejsce - Kinga Pokrzywa
Wyróżnienie - Anastazja Kowalska
W kategorii klas III:
1 miejsce - Klara Poźniak
2 miejsce - Zofia Grata
3 miejsce - Jakub Pudło
Wyróżnienie - Nadia Leżoń, Antonina Kochman, Maksym Płocica, Lena Sondej, Zofia Cupryś
III Gminny Konkurs Kaligraficzny
- 10
31 marca br. w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs Kaligraficzny, w tym roku uczestnicy przepisywali fragment „Ludzi bezdomnych” Stefana Żeromskiego.
Brało w nim udział 18 uczniów z siedmiu szkół z terenu Gminy Trzebownisko.
Wyniki konkursu są następujące:
I. miejsce – Julia Pluta – ZS w Łące,
II. miejsce – Karolina Ziomek – ZS w Zaczerniu,
III. miejsce – Emilia Kołcz – ZS w Stobiernej nr 1,
wyróżnienie zdobyły: Julia Stochla – ZS w Łące i Alicja Huszcza – ZS w Jasionce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy udowodnili, że należy rozpowszechniać sztukę kaligrafii, gdyż odręczne pismo potrafi zachwycić. Była to również doskonała okazja do integracji społeczności szkolnych.
NIEBIESKIE IGRZYSKA
To już czas! Długo wyczekiwane i niezwykle ważne wydarzenie dla całej społeczności przedszkolnej i szkolnej – NIEBIESKIE IGRZYSKA
Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem Sławomir Porada-Wójt GminyTrzebownisko
Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad . dzieci z Polski oraz z kilkunastu placówek polonijnych. W tym roku po raz pierwszy Niebieskie Igrzyska dotarły również do dwóch nowych kontynentów: Ameryki Północnej (USA, Nowy Jork) i Azji (Kirgistan, Biszkek).
Niebieskie Igrzyska to inicjatywa o ogromnym znaczeniu, zarówno dla dzieci z autyzmem, jak i ich rówieśników. Integracja przez sport to doskonały sposób na budowanie więzi i wzajemnego szacunku. Ponadto, edukacja na temat autyzmu oraz propagowanie rzetelnej wiedzy o terapiach są kluczowe dla rozwoju społecznego i emocjonalnego uczestników
Cele Niebieskich Igrzysk są szerokie i niezwykle ważne. Wspieranie osób z różnymi formami niepełnosprawności oraz angażowanie ich w życie społeczne to istotny krok ku większej inkluzji i zrozumieniu w naszej społeczności. Tworzenie przestrzeni do spotkań, gdzie można poznać potrzeby innych i nawiązać wzajemną pomoc, stanowi fundament budowania silnych, wspierających się społeczności
Integracja lokalnych wspólnot wokół wspólnego celu to piękny aspekt tego wydarzenia. Dzięki takim inicjatywom, jak Niebieskie Igrzyska, dostrzegamy, jak sport i wspólne działanie mogą zbliżyć ludzi, niezależnie od różnic
Koordynator - Anna Golik
Budujmy razem przestrzeń przyjazną dla każdego dziecka!
Warsztaty przyrodnicze
- 12
1 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty zoologiczne prowadzone przez firmę edukacyjno-pokazową z Krakowa.
Podczas żywej lekcji przyrody uczniowie mogli poznać i zobaczyć niezwykłe płazy, gady, owady i pajęczaki.
Miłośnicy wymienionych zwierząt mogli zapoznać się z ciekawostkami na temat ich odżywiania, wyglądu i zachowania.
To były wyjątkowe zajęcia, podczas których mogliśmy poznać świat zwierząt.
Opłata za żywienie - kwiecień 2025
W kwietniu 2025 r. jest 18 dni roboczych. ( dni 17,18,22 kwietnia- zostały odliczone)
Opłata za żywienie wynosi:
Zupa -36 zł
II danie + kompot – 72 zł
Zupa + II danie+ kompot 108 zł
Płatne przelewem do 8 kwietnia.
Prosimy o terminowe wpłaty za żywienie.
Informacje o odpisach zgłoszonych nieobecności można uzyskać pod numerem telefonu: 780 281 825.
Klasy V mają jeden dzień odpisu za wycieczkę dnia 11 marca
Klasy VII i VIII maja jeden dzień odpisu za dzień 28 marca.
„Okresowe ABC” - warsztaty
- 1
Dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty „Okresowe ABC”, zorganizowane we współpracy z Różową Skrzyneczką oraz Fundacją Kulczyk.
Podczas spotkania uczniowie zwiększyli wiedzę na temat cyklu menstruacyjnego, poznali sposoby dbania o zdrowie w trakcie okresu oraz rozmawiali o przełamywaniu tabu dotyczącego menstruacji. Poruszono również kwestie równości w dostępie do środków higienicznych oraz wzajemnego wsparcie.