Strona główna
Wydarzenia
Aktualności
Wyniki konkursu Everest – Sky is the limit!
Dziś możemy już oficjalnie świętować sukcesy naszych uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego EVERST. Ich determinacja, ciekawość i odwaga w mierzeniu się z zadaniami z zakresu słuchania, czytania, gramatyki i słownictwa zasługują na uznanie.
Sukces naszego ucznia w ogólnopolskim konkursie kaligraficznym
Z ogromną radością informujemy, że Aleksander Dybka - uczeń klasy 1b, zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Z kaligrafią na co dzień…”, organizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS.
To wyjątkowe wyróżnienie potwierdza kulturę pięknego i starannego pisania, a także dbałość o estetykę języka ojczystego — wartości, które w naszej szkole pielęgnujemy każdego dnia.
Zielona Szkoła klas trzecich w Rymanowie Zdroju
45W dniach 15–19 czerwca uczniowie klas trzecich uczestniczyli w niezapomnianym wyjeździe na Zieloną Szkołę do Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju. Malownicze położenie uzdrowiska, otoczonego lasami Beskidu Niskiego, sprzyjało aktywnemu wypoczynkowi, nauce oraz integracji.
Każdy dzień przynosił nowe wyzwania i mnóstwo pozytywnych emocji. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, poznawali walory przyrodnicze i historię Rymanowa Zdroju, spacerowali po urokliwych parkach, leśnych ścieżkach oraz odkrywali piękno okolicy. Dużą atrakcją był również relaks w grocie solnej, który pozwolił wszystkim odpocząć i zadbać o zdrowie.
Program „Żyję zdrowo”
5W naszej szkole w II półroczu realizowany był program „Żyję zdrowo”, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Uczniowie brali udział w działaniach promujących zdrowy styl życia – pogadankach, warsztatach oraz zajęciach praktycznych. Zrealizowano m.in. scenariusze „Małe kroki budują dobre nawyki” oraz „Władca czy zakładnik nawyków – ty decydujesz”.
…My z Jasionki szkoła…
Stawiamy czoła hejtowi, „ …My z Jasionki szkoła…” !!!! Nie chcąc biernie przyglądać się, jak hejt niszczy życie młodych ludzi, szkolny chór spotkał się 17 czerwca w studio nagraniowym Estrada Rzeszowska, aby rozpocząć swą kampanię przeciw temu destrukcyjnemu zjawisku. Owocem tego spotkanie jest nasz utwór „Nie chcę bać się życia. Diss na hejt”.
Nabór do programu stypendialnego „Nie zagubić talentu”
Ruszył nabór do programu stypendialnego „Nie zagubić talentu” - informacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
Samorząd Województwa Podkarpackiego prowadzi nabór wniosków w ramach Programu wspierania młodzieży uzdolnionej „Nie zagubić talentu”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego, którzy mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi.
W ramach programu przyznawane są:
- stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe,
- stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne,
- nagrody pieniężne dla absolwentów i wyróżniających się uczniów.
O stypendium naukowe mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce oraz posiadają udokumentowane sukcesy w konkursach i olimpiadach.
W przypadku uczniów szkół
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Puchacz Piotr
Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 1 c - Kajetan Francka 14 czerwca 2026 r. uczestniczył w III etapie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr
Finał jubileuszowej edycji konkursu odbył się w budynku Centrum Konferencyjnego WEST GATE w Warszawie.
W tym roku do I etapu konkursu przystąpiło blisko 50 tys. dzieci z całej Polski
Kolorowo i kreatywnie w świetlicy szkolnej!
1W ramach innowacji pedagogicznej „Sensoryczna świetlica- kreatywne prace plastyczne”
uczniowie wykonali piękne prace plastyczne – lody z kolorowej pianki.
Warsztaty pszczelarskie w Klubie Małego Ekologa
4Uczniowie Klubu Małego Ekologa wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach pszczelarskich
Zajęcia poprowadziła pani Monika Potęga, właścicielka Pasieki Święty Spokój, we współpracy ze Stowarzyszeniem EUROGALICJA
Podczas spotkania uczniowie poznali fascynujący świat pszczół Dowiedzieli się, jak funkcjonuje pszczela rodzina, jakie zadania pełnią królowa, robotnice i trutnie oraz jak wygląda codzienne życie tych niezwykle pożytecznych owadów.
Dzień Młodzieży „Głos Młodych Europy!"
11Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Dniu Młodzieży „Głos Młodych Europy!”, organizowanym przez Szkołę Podstawową z odziałami dwujęzycznymi w Trzebownisku w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w poznawaniu krajów Europy, warsztatach, stacjach zadaniowych oraz konkurencjach sportowych. Nie zabrakło także integracji, dobrej zabawy i zdobywania nowych doświadczeń. Całość wydarzenia zwieńczyła piękna część artystyczna.
Wycieczka do Zakopanego
5W dniach 15-16.06 podczas wycieczki do Zakopanego uczniowie klas ósmych poznawali piękno polskich Tatr i kulturę Podhala. Pierwszego dnia odwiedzili zabytkowy kościół w Dębnie, wpisany na listę UNESCO, gdzie mogli podziwiać cenne freski. Następnie pojechali do Zakopanego. Wjechali kolejką linowo-szynową na Gubałówkę, skąd podziwiali panoramę Tatr. Spacerowali grzbietem na Butorowy Wierch, a później zjechali kolejką krzesełkową. Zwiedzili również skocznie narciarskie, cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz najstarszy zakopiański kościółek. Uczniowie mieli czas wolny na spacer po Krupówkach i zakup pamiątek. Na koniec dnia czekało ognisko z pieczoną kiełbasą.
Zajęcia nt. postępowania w sytuacjach zagrożenia
Dziś uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły uczestniczyli w praktycznych zajęciach poświęconych zasadom postępowania w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie poprowadził dr Krzysztof Danielewicz z firmy Security in Practice.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi procedurami związanymi z ewakuacją oraz bezpiecznym schronieniem. Część praktyczna pozwoliła przećwiczyć właściwe reakcje i działania, które mogą okazać się niezbędne w sytuacjach kryzysowych.
Uroczyste rozdanie nagród w gminnym konkursie matematycznym dla uczniów klas trzecich i siódmych szkoły podstawowej
W Wólce Podleśnej 8 czerwca odbyło się uroczyste rozdanie nagród w gminnym konkursie matematycznym dla uczniów klas trzecich i siódmych szkoły podstawowej. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.
Najlepszy wynik z naszej szkoły w konkursie osiągnął Sebastian Bajda, uczeń klasy 7, który zdobył I miejsc,a Ignacy Piotrowski uczeń klasy 3 zdobył wyróżnienie. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze i była okazją do wyróżnienia uczniów za ich wiedzę oraz zaangażowanie w naukę matematyki.
Spotkanie z Rzeszowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym (WOPR)
W ramach kampanii edukacyjnej Ludzie Toną w Ciszy, prowadzonej przez Rzeszowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR), odbyło się spotkanie z uczniami klas 1–8, podczas którego rozmawialiśmy o bezpieczeństwie nad wodą oraz obalaliśmy najczęściej powielane mity dotyczące tonięcia.
Podczas prelekcji dzieci i młodzież dowiedziały się, że tonięcie najczęściej przebiega cicho i nie przypomina scen znanych z filmów. Rozmawialiśmy o tym, jak rozpoznać osobę znajdującą się w niebezpieczeństwie oraz jak właściwie reagować, nie narażając własnego zdrowia i życia.
Spotkanie z mistrzynią – lekcja pasji, wytrwałości i wiary w siebie
3 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z Brygidą Sakowską-Kamińską – Mistrzynią Świata i Europy w akrobatyce sportowej , zorganizowanym w ramach programu FIT Trzebownisko – Energia w Każdym Wieku.
Było to niezwykle inspirujące wydarzenie, podczas którego nasz gość opowiedział o swojej sportowej drodze, sile marzeń, ciężkiej pracy oraz wytrwałości potrzebnej do osiągania największych sukcesów
Spotkanie z Ewą Chotomską
2Dziś nasi uczniowie mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawym i inspirującym spotkaniu z Ewą Chotomską — pisarką, autorką książek dla dzieci, scenarzystką oraz twórczynią znanych i lubianych tekstów piosenek.
Podczas spotkania uczniowie poznali wiele interesujących historii, mogli porozmawiać z autorką, zadawać pytania oraz wymienić się swoimi spostrzeżeniami. Był to czas pełen uśmiechu, ciekawych opowieści i literackich inspiracji.
Dzień rodziny
133 czerwca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w naszych sercach. Uczniowie klas drugich wspólnie świętowali Dzień Rodziny!
Tego dnia sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi, a to wszystko za sprawą najwspanialszych gości – licznie przybyłych rodziców oraz rodzeństwa naszych drugoklasistów.
Projekt pn. "Aktywne Dzieci - Zdrowa Przyszłość II"
Informujemy, że rozpoczynamy realizację projektu pn. "Aktywne Dzieci - Zdrowa Przyszłość II"
Formularze zgłoszeniowe mogą być składane w sekretariacie szkoły do 22 czerwca 2026 r.
Do udziału w projekcie mogą być zgłaszane dzieci, które w roku szkolnym 2026/2027 będą uczęszczać do klas I-III szkół podstawowych, tj. obecne dzieci z oddziałów przedszkolnych (zerówek) oraz uczniowie obecnych klas I i II.
e-Dziennik
BIP
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Licznik wizyt
liczba odwiedzin: 840644Strona archiwalna
.svg.png)