Antyczny Klucz, Klucz Vintage, Klucz

Dzień 30.11.2023 r. w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Uczniowie klas IV-VIII po południu mieli możliwość wejścia do salonu wróżb. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Na wiele sposobów można było odczytać swoją przyszłość. Były kadzidełka, babeczki, kubeczki, wosk i topienie świecy. Wróżki znające starą magię odczytywanie przyszłości z ręki. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, które współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw.

Oczywiście w naszej szkole nie mogło zabraknąć zabawy tanecznej. Druga częścią obchodów andrzejek w tym dniu była szkolna dyskoteka. Wszyscy bawiliśmy się świetnie przy dźwiękach ulubionych przebojów. Klimatu andrzejkowej zabawy dodawały dyskotekowe światła, lasery, dymy, nagłośnienie. Aż żal, że tak szybko minął nam ten czas. Pozostały z nami wspaniałe wspomnienia.

Jako przedstawiciele uczniów Zespołu Szkół w Jasionce dziękujemy dyrekcji szkoły, nauczycielom za opiekę w tym dniu. Dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece oraz zorganizowanie smacznych przekąsek. Dziękujemy również panu Markowi Guzkowi za oprawę muzyczną.